Makijaż Mineralny

Na świecie kosmetyki mineralne robią furorę. Dlaczego? Powodem jest mnogość ich zalet - trwałość, naturalny wygląd, bardzo rzadko występujące podrażnienia przy ich stosowaniu, nawiązanie do ekologicznego i tym samym zdrowego trybu życia, dobroczynny wpływ na skórę.

Kosmetyki mineralne są efektem poszukiwań preparatów tak delikatnych, by można je nakładać na skórę np. po peelingu laserowym, mikrodermabrazji czy botoksie. Makijaż mineralny sprawdza się w przypadku cery trądzikowej, można go wykonywać nawet po naświetlaniach radiologicznych.Na czym polega fenomen tych kosmetyków?W kosmetykach mineralnych nie ma żadnej „chemii” – środków konserwujących, olejków, wosków, substancji zapachowych. Składają się z minerałów: tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mika i kolorowe pigmenty pochodzenia naturalnego – tlenki żelaza, chromu, manganu, ultramaryny.

Kosmetyki mineralne idealnie wtapiają się w skórę – makijaż wygląda tak naturalnie, że mogą go sobie robić także mężczyźni. Ponieważ odbijają światło, doskonale korygują mankamenty skóry – zmarszczki, sińce, przebarwienia. Dają także nieograniczone pole do eksperymentów kolorystycznych. Dzięki sypkiej konsystencji (choć niektóre marki mają też kosmetyki prasowane) można samodzielnie mieszać barwy i w ten sposób uzyskać podkład idealnie dobrany do swojej karnacji.

Mają tak lekką konsystencję, że nie zatykają porów i skóra może swobodnie oddychać (dlatego jest to idealny makijaż na lato). Nadają się więc także do cery atopowej, a nawet z silnym, ropnym trądzikiem. Minerały przyśpieszają również odnowę naskórka i przeciwdziałają jego nadmiernemu wysychaniu. Nie tylko nie wywołują podrażnień, ale też pomagają w leczeniu skóry podrażnionej, poparzonej i po operacjach.

Kosmetyki mineralne zawierają również blokery ok 10 SPF.

Do makijażu mineralnego wykorzystujemy kosmetyki marki Senna Cosmetics

W 1976 r. w Kalifornii światowej sławy makijażystka, Eugenia Weston, stworzyła profesjonalną linię kosmetyków do makijażu Senna Cosmetics, która bazuje na naturalnych kolorach i lekkich konsystencjach. Kosmetyki Senna od lat wykorzystywane są przez wizażystów pracujących przy największych hollywoodzkich produkcjach, jak również przez kobiety, które cenią sobie doskonałą jakość i naturalny, nieprzerysowany wygląd.

Senna to kompletna linia artystyczna oferująca całą gamę produktów od jedwabistych baz pod makijaż i podkładów, po intensywne cienie do powiek i apetyczne błyszczyki.

Znana jest również z serii mineralnych kosmetyków Mineral Mix®, która oparta jest na naturalnych składnikach i najnowszych osiągnięciach w zakresie formuł. Wszystkie produkty odznaczają się dużą trwałością, niezwykłą wydajnością i naturalnym efektem.

Niespotykana jakość kosmetyków Senna jest ceniona przez najlepsze salony kosmetyczne w całej Polsce.

Istnieje możliwość zakupu kosmetyków mineralnych marki Senna w naszym Gabinecie.