Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Obecnie najpopularniejszą substancją stosowaną do wypełniania zmarszczek i bruzd jest kwas hialuronowy. W naszym gabinecie korzystamy z preparatów dostępnych na rynku - RESTYLANE, STYLAGE, JUYEDERM. Zapewniają one kompleksowe rozwiązania w celu korekcji drobnych i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również do poprawy konturów twarzy, powiększania oraz modelowania ust.

Wypełnianie zmarszczek dokonuje się poprzez iniekcje na odpowiednią głębokość skóry, a różne cząsteczki żelu (jest ich kilka rodzajów) dopasowane są do struktury tkanki danej warstwy skóry. Zapewnia to poprawę objętości i jędrności skóry poprzez odpowiednie podnoszenie zwiotczałych tkanek. Takie działanie likwiduje widoczne objawy starzenia.

Wypełniacze te działają długotrwale, ale nie permanentnie. Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle od 7 do 18 miesięcy, po tym czasie wypełniacz ulega naturalnemu wchłonięciu (biodegradacji).

Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Obecnie większość preparatów zawiera lidokainę (substancję znieczulającą) więc dodatkowe znieczulenie jest zbędne. Zabieg trwa ok. 30 min, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin.

Cena za jedną ampułkę


Stylage S, Restylane Fynesse 850 zł
Stylage M, Restylane 1000 zł
Stylage L, Restylane Lyft, Restylne Defyne 1100 zł
Stylage XL, Restylne Volyme 1200 zł