Depilacja Laserowa

Najskuteczniejszą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa. Na rynku jest dostępnych co najmniej kilkadziesiąt systemów do depilacji, opartych na różnej technologii. Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były:

  • najwyższa skuteczność
  • bezpieczeństwo
  • komfort dla klienta
  • stosunkowo mała liczba zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu

Depilacja laserowa wykonywana jest przy użyciu lasera diodowego Lumenis LightSheer DEISIRE przez wykfalifikowany personel ze Studia Depilacji Laserowej AnLight (www.anlight.pl)


Ceny


górna warga 150 - 200 zł
broda 200 zł
szyja 200 - 300 zł
skronie 100 zł
baki 150 - 200 zł
policzki 150 - 200 zł
kark 200 - 250 zł
uszy 100 zł
pachy 250 - 350 zł
ramiona 300 - 400 zł
przedramiona 250 - 300 zł
dłonie 150 zł
klatka piersiowa 300 - 400 zł
wokół brodawek 100 zł
brzuch 200 - 300 zł
plecy 250 - 500 zł
bikini 250 - 400 zł
uda 300 - 450 zł
łydki 300 - 450 zł

Zasada działania lasera:

Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę, a następnie zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka.

Jak wykazały badania to zjawisko jest skuteczne w przypadku włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Włosy będące w pozostałych okresach wzrostowych - fazie zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są "nieme", tzn. nie odpowiadają na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę minimum czterech zabiegów, powtarzanych w odstępach średnio 4-8 tygodniowych.

W większości przypadków po czterech zabiegach następuje znacząca redukcja owłosienia. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30 - 40 % włosów, po serii zabiegów ok. 80% - 90% włosów ciemnych. Niewielki pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze i mniej widoczne.

Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem (przyczyną jest mała zawartość melaniny w mieszku włosowym). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji; woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia piątego i szóstego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników.

Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą z uwagi na brak melaniny we włosie.

Opis postępowania przed zabiegiem depilacji laserowej:

1. Skóra w obrębie depilowanej powierzchni nie może być podrażniona czy nadmiernie wysuszona. Jeśli tego wymaga, stosuj kremy nawilżająco natłuszczające kilka dni wcześniej.

2. W dniu zabiegu na skórę w miejscu depilacji nie należy stosować żadnych kosmetyków (kremów nawilżających, antyperspirantów itp.) gdyż mogą one zmniejszać skuteczność depilacji.

3. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji (wieczorem w dniu poprzedzającym zabieg lub rano w dniu zabiegu).

4. Przed zabiegiem włosów nie należy wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 tygodni w przypadku twarzy i 6 tygodni w innych miejscach skóry. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej

5. Stosowanie kremów lub maści z witaminą A, witaminą C, kwasami owocowymi, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić tydzień wcześniej.

6. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

7. Leki światło uczulające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia tydzień przed zabiegiem.

8. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg możliwy jest po 2 tygodniach od przebytej infekcji typu opryszczka wargowa lub płciowa.

9. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa przed opaleniem (również w solarium) to 4 - 6 tygodni.

10. Ciemne zabarwienie skóry uzyskane w wyniku stosowania kremów samoopalających lub zabiegów typu air-brush stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jego ustąpieniu.

11. Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy również może stanowić przeciwwskazanie, w przypadku depilacji w tym miejscu jest możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.